کتاب خودت باش دختر: خلاصه داستان + نظر خوانندگان کتاب + معرفی کامل

0
705
معرفی کتاب دختر، صورتت را بشور!

کتاب خودت باش دختر (دختر، صورتت را بشور) | ریچل هالیس

صحبت های ریچل هالیس در مورد کتاب خودت باش دختر

معرفی کتاب خودت باش دختر
معرفی کتاب خودت باش دختر

آیا فکر می کنید به اندازه کافی خوب نیستید؟ که به اندازه کافی خوش اندام نیستید؟ که شما قابل تغییر نیستید؟ که شما یک مادر بد هستید؟ که شما سزاوار رفتار خوب از طرف دیگران نیستید؟ که از دیگران چیزهای مثبتی دریافت نمی کنید؟ اینها دروغ اند.

ریچل هالیس کیست؟

ریچل هالیس شخصیتی خوش ذوق هوشیار و خردمند است. او شخصیتی محبوب و بنیانگذار TheChicSite.com است که به خوانندگان کمک می کند تا از دروغ هایی که در زندگی همه وجود دارد خلاص شوند تا به زندگی پر شکوه بازگردند.
او بنیانگذار وب سایت شیوه زندگی TheChicsite.com و مدیر عامل شرکت رسانه ای خودش یعنی Chic Media است. ریچل هالیس با اشتراک گذاری نکاتی برای زندگی بهتر برای خوانندگان یک پایگاه هواداران آنلاین که دارای صد ها هزار طرفدار است، ایجاد کرده است. و حالا اکنون کتاب او همان طور که پیش بینی می شد با امضای صداقت، شوخ طبعی و با توصیه های مستقیم و به دور از کلیشه ارائه شده است.

توضیح کتاب در یک پاراگراف

هر فصل از کتاب خودت باش دختر با یک دروغ خاص شروع می شود. هالیس خود زمانی احساس بی ارزشی، غرق شدن و طرد شدن داشت. به عنوان یک مادر شاغل، یک زن که در مورد بدن و روابط خود با نا امنی مواجه است، با بینش و مهربانی صحبت می کند و به زنان کمک می کند که از ذهنیت محدود کننده ای که سبب می شود اعتنماد به نفس شان را نابود کند، باز بدارد، و آنها را به سمت جلو براند. از احساس غیر عاقلانه ای که به مت دیمون پیدا کرد گرفته تا اتفاقات کوچک و بزرگ زندگی اش، باعث نشده که او رو به عقب حرکت کند. هالیس زنان دیگر را ترغیب می کند تا با شور و اشتیاق زندگی کنند و از اهداف بی هوده دور باشند. پ

نظر نویسنده های معروف دنیا درباره کتاب دختر، صورتت را بشور

ریچل ترکیبی از یک مربی الهام بخش و بهترین دوست است. او صداقت جذابی دارد و شوخی های خنده داری! دختر خودت باش، هدیه ای است برای زنانی که می خواهند شکوفا شوند و زندگی شجاعانه ای داشته باشند.

نظرات در مورد کتاب خودت باش دختر
نظرات در مورد کتاب خودت باش دختر

– Megam Tamte، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Evereve

 

اگر ریچل هالیس به شما می گوید صورتت را بشور، پس آب را باز کنید! او مربی است که هر زنی به آن نیاز دارد، از دختران و مادران جدید تا مادرانی که تجربه بیشتری از زندگی دارند.

نظرات در مورد کتاب خودت باش دختر
نظرات در مورد کتاب خودت باش دختر

Anna Todd ، نویسنده سریال بین المللی و پرفروش After

 

ریچل یکی از انسان های نادری است که توانمندی این را دارد که باعث شود شما با صدای بلند بخندید و همینطور تمام زندگی خود را در یک پاراگراف از خاطر بگذرانید. سخنان و کتاب او یک هدیه است و می دانم که این کتاب مشوق شما خواهد بود و شما را به چالش خواهد کشید.

نظرات در مورد کتاب خودت باش دختر
نظرات در مورد کتاب خودت باش دختر

Jefferson & Alyssa Bethke نویسنده پرفروش Jesus>Religion و Love That Lasts

خلاصه و بررسی کتاب خودت باش دختر

حتما این جمله را شنیده اید که 10% زندگی اتفاقات آن است و 90% دیگر واکنش هایی است که شما به آن اتفاقات نشان می دهید. اگر مثالی عینی برای این جمله می خواهید باید بیشتر با ریچل هالیس آشنا شوید. او هم اکنون یک وبلاگ نویس موفق، گوینده و نویسنده کتاب خودت باش دختر که با استقبال بسیار زیادی رو به رو شده، است. او از ابتدا انسان بسیار تلاشگری بوده است: شهر کوچک Weedpatch, California با جمعیتی کم یکی از فقیرترین مناطق شهرستان Kern است. با جمعیت 2,394 نفر و درآمد متوسط هر خانواده 28,451 دلار. اگر رمان خوشه های خشم را خوانده باشید حتما این صحنه برایتان یادآوری شده است.
هالیس خودش دختر و نوه Holy Rollers است که خانواده اش از اوکلاهما، آرکانزاس و کانزاس مهاجرت کردند و در نهایت در Weedpatch ماندند.
او در کتابش از اعتصاب و ترک کردن خانه و رفتن به لس آنجلس می نویسد. جایی که علاقه مندی غیر عاقلانه او به مت دیمون باعث شد تا او در میراماکس شاغل شود و به کار کردن بپردازد. همین شغل باعث شد تا ریچل با همسر خود ملاقات کند، و یک شرکت برنامه ریزی بسیار موفق به نام Chic Events بوجود بیاید، سپس یک وبلاگ به نام Chic Site با موضوع شیوه زندگی ایجاد کردند که به نوبه خود باعث یک امپراتوری تجاری و در حال توسعه شد. این شرکت در ابتدا شرکت ارتباطات و برند سازی Chic Media ، وحالا به نام Hollis Company ، که توسط هالیس و همسرش دیو ( مدیر عامل این شرکت ) با محوریت سخنرانی ها و پادکست های انگیزشی و کنفرانس های “ترقی” زنان و زوج ها ایجاد شد.

راجع به خودت باش دختر

ا در سن 35 سالگی است و در خارج از Austin زندگی می کند. تا کنون توانسته سه رمان، دو کتاب آشپزی و کتاب خودت باش دختر که فروش بسیار بالایی داشته را بنویسد.
او معتقد است دروغهایی درونش وجود دارد که همیشه او را به عقب رانده است. به عنوان مثال: ” من در برقراری رابطه با شریک زندگی ام بد هستم” ، ” من با اندامم توصیف می شوم” ، ” من باید از اینی که الان هستم جلوتر باشم ” و غیره. هالیس می نویسد که : ” با شناخت دروغ هایی که در مورد خودمان پذیرفته ایم، می توانیم به نسخه ی بهتری از خودمان تبدیل شویم.”
وب سایت ناشر کتاب اینگونه می نویسد: ” به وسیله ایمان، بی پروایی و سخت کوشی کتاب خودت باش دختر به شما می آموزد که چگونه با شور و اشتیاق زندگی کنید. و اینکه چگونه بدون اینکه تسلیم شوید از زندگی لذت ببرید. به گفته هالیس این ساده است: به قول هایی که به خودتان می دهید پایبند باشید و بدانید که در نهایت این شما هستید که تصمیم میگیرید چگونه زندگی خود را کنترل کنید.

این کتاب چقدر فروش داشته؟

گفتن از محبوبیت این کتاب تمامی ندارد و بررسی همه عوامل محبوبیت آن دشوار است. از زمان انتشار آن در ماه فوریه، طبق اعلام ناشران کتاب خودت باش دختر به مدت 7 ماه جایگاه خود را در 10 کتاب پرفروش کشور حفظ کرد و از این 7 ماه به مدت 12 هفته رتبه 1 پرفروش ترین کتاب را داشته است ( و حالا در رتبه 8 ام قرار دارد ). بیش از 880.000 نسخه در ایالات متحده به فروش رسانده است. این کتاب حدودا 7000 رای در سایت آمازون دارد دارد که اکثر آنها 5 ستاره هستند. بعد از چهارمین هفته انتشارش پر فروش ترین کتاب آمازون شد و در حال حاضر رتبه دوم را دارد ( اکنون رتبه اول از آن آتش و خشم مایکل وولف است). اما اگر شما پیش از این با کتاب های او آشنا نباشید، ممکن است که از این آمار فروش بسیار تعجب کرده باشید.

دقیقا او چه می گوید که تا این اندازه مردم مشتاق شنیدن حرفهایش هستند؟

هالیش در صحفه اینستاگرامش 850.000 فالوور دارد که در آن مطالب انگیزشی از نوشته های خودش را پست می کند. (“تو انسان کوچکی نیستی “). همچنین عکس های سلفی از خود منتشر می کند که در آنها به دوربین نگاه نمی کند و کتابش را در جلو دوربین قرار می دهد. همچنین عکس هایی را به همراه همسرش پست می کند.
همه چیز هالیس مانند انسان های دیگر است. تنها تفاوتش این است که او چیزی را امتحان نمی کند، بلکه برای چیزها سخت تلاش می کند.
هالیس در کانال یوتیوب خود 71.000 دنبال کننده دارد. که در آن ویدیوهایی را منتشر می کند که شامل اخبار زندگی اش (“Say Hello to Dave’s New Bronco!”)، حرف های انگیزشی (” آیا احساسی مانند تسلیم شدن دارید؟”) است. او در سایت Chic و در صفحه اصلی آن دستورالعمل های غذایی را نیز ارائه کرده است.
حتی وقتی هسته ی اصلی تجارت او از از هدفش دور می شود، باز هم او چیزهایی برای ارائه کردن دارد. او می خواهد در پست های وبلاگ و صحفات اجتماعی و سخنان و در کتابش حرف هایش را به گوش زنان برساند.
او هم مانند همه خسته می شود، زیاد کار می کند، از بچه ها مراقبت می کند، غذا درست می کند. اما او چیزی را امتحان نمی کند بلکه برای چیزها سخت تلاش می کند.
هالیس در زندگی آنلاین خود “صادقانه و قابل اعتماد” رفتار می کند. به عنوان مثال در یکی از پست های خود نوشته بود، تصاویر کیک های خانگی که درست کرده بودیم را با تصویر فلج صورتم به اشتراک گذاشتم. ( او از فلج بل رنج می برد.)
اما فلسفه اصلی هالیس این است که: آیا افرادی که درگیر مشکلات می شوند، خودش برای درست کردن آن کاری انجام می دهد؟ یا اینکه از همه ما از مسئولیت های اجتماعی خود شانه خالی می کنیم؟ اینکه هر کسی خود را مسئول حل مشکلات خود نمی داند، پیامدهای تاریکی به دنبال خواهد داشت. اینها اعتقادات اصلی او هستند. او از ما می خواهد دروغ هایی را که در مورد خودمان باورد داشتیم را از بین پیدا کنیم و از بین ببریم.
بعد از اینکه یک دختر با این لنز به زندگی نگاه کند، تا اندازه زیادی می تواند زندگی بهتری و مؤثرتری داشته باشد.

دروغ: ” شما و فقط شما، در نهایت مسئول این هستید که چه کسی هستید و در زندگی چقدر خوشحالید”

 

هالیس در مصاحبه خود از توضیح در این مورد امتناع ورزید. اما اینگونه استنباط می شود که منظور او این است که “من کاپیتان روح خود هستم”، من باید تصمیم بگیرم که خوشحال شوم و هچیکس این کار را برای من نخواهد کرد. بله، این تا حدی درست است. بهبود ذهنی، جسمی و عاطفی ما در گرو طرز درست فکر کردن ماست. اما طرز فکر تنها چیزی نیست که موجب رفاه ما می شود.
هر فرد به آن میزان پول ندارد تا بتواند بدون داشتن دغدغه از آن برای رفاه خود استفاده کند. به عنوان مثال: سیستم نژاد پرستی می تواند شخص را به جایی برساند که باعث کاهش سلامتی او شود. دسترسی او به مراقب های پزشکی را محدود می کند و میزان بیماری بیشتر و امید به زندگی را نسبت به شخص دیگری که به عنوان مثال سفید پوست است کاهش می دهد.
آیا می توانید به زن سیاه پوستی که در نتیجه تصمیمات نادرست مقامات دولتی درباره بحران مسمومیت آب در یک منطقه عمتا سیاه پوست، یا مادری که درخواست پناهندگی کرده است و یا اینکه فرزند خود را از دست داده است، بگویید: “فقط و فقط شما مسئول این هستید که چه کسی باشید و چقدر خوشحال باشد؟”. و هالیس نمی پذیرد که از نظر برخی از افراد همه این توانایی را دارند که موانع شادی را از سر راه خود بردارند.
هالیس در پست اخیر اینستاگرامش ضمن تشکر از طرفداران خود بابت فروش بیش از یک میلیون نسخه از کتاب دختر، صورت خود را بشور، ما را متوجه این موضوع می کند که او می داند چگونه ارتباطی مؤثر در اجتماع داشته باشد. از این جهت که او به تمام کامنت های پست هایش جواب می دهد، و از اینکه صحبت های او دهان به دهان منتقل شود حتی از جمع های کوچک نیز استفاده می کند. ” از شما تشکر می کنم که یک کامنت نوشتید. از شما دختران تیم MLM برای خواندن کتاب متشکرم! مشتکرم که به زنان دیگر پیشنهاد دادید که این کتاب ارزش خواندن دارد! ”
من با زنان بسیاری در این مورد صحبت کردم. از دوستان گرفته تا افراد فعال در رسانه های اجتماعی، و حتی هنگامی که دو زن را بیرون می دیدم از آنها سوال می کردم که به نظر شما چه چیزی از این کتاب جذاب است؟.
Alex Ethridge که 27 سال دارد و در مسیوری بازاریاب است، می گوید: ” من فکر می کنم سختی هایی که او در زندگی متحمل شده باعث پیشرفت و کسب اعتبار او در حال حاضر است” ( هالیش در خانواده خود زندگی دشواری داشته که حتی در 14 سالگی تصمیم به خودکشی می گیرد که پیدا شدن برادرش رایان باعث می شود این کار را انجام ندهد. )
هالیس 4 فرزند دارد اما در کتاب از مراقبت کردن از کودکانش صحبتی نمی کند. او ضمن تشکر از پرستار بچه هایش می گوید: ” همه از من می پرسند چگونه می رسم از بچه هایم نگه داری کنم. حقیقت این است که در پشت صحنه یک دوست و خواهر به من در این کار کمک می کند. و هنگامی که به مسافرت های کاری می روم از بچه های من نگه داری می کند. ”

کتاب بعدی ریچل هالیس و سخن آخر

ستاره بعدی هالیس کتاب دختر، دیگه عذرخواهی نکن منتشر شده است. که با توجه به محبوبیتی که همچنان او دارد انتظار می رود این کتاب نیز مانند کتاب دختر، صورتت را بشور با استقبال بسیار خوبی روبه رو شود. مخاطبین او بسیار خوشحال می شوند که کسی هست که به آنها می گوید در زندگی چه کاری انجام دهند، و نمی گذارد در زندگی شکست بخورند و روی قول هایی که به خودشان می دهند پایبند می مانند.
این کتاب به طور واضح توضیح نمی دهد که منظور از اینکه صورت خود را بشویید چیست، اما مشخص است که این به معنی احساس سرخوشی داشتن، با نگاهی بهتر خود را دیدن، و زندگی بهتر داشتن است. ریچل هالیس واقعا نکات خوبی می گوید و همچنین بسیار خوب می نویسد. او امیدوار است که خوانندگانش از این نکات در زندگی خود استفاده کنند.

خرید کتاب خودت باش دختر از دیبوک

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید